Siedlisko Kuty Kamienny Las

Wyprawy

Dla gości Siedliska Kuty oferujemy na wyłączność możliwość wędkowania z brzegu i z łodzi w łowisku specjalnym jeziora Upinek obfitującym w szczupaki (do 10kg), okonie (do 2 kg), liny (do 3 kg), karpie (do 10 kg) oraz leszcze (do 4 kg). Na łowisku obowiązuje w stosunku do gatunków ryb drapieżnych zasada „złów i wypuść” co w praktyce…………

Wyprawy

WYSPA KORMORANÓW

Amatorom fotografii przyrodniczej nie musimy przybliżać postaci Włodzimierza Puchalskiego i jego albumu z 1957 roku pt. Wyspa Kormoranów. Zabierzemy was w niezapomnianą podróż szlakiem wędrówek przyrodniczych Włodzimierza Puchalskiego na wyspę kormoranów na jezioro Dobskie.

wyprawy

BUNKRY MAMERKI

Nad Kanałem Mazurskim, 8 km od Węgorzewa, 22 km od Giżycka, 25 km od Kętrzyna, 18 km od Gierłoży znajduje się jeden z najlepiej zachowanych w Polsce, kompleks niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej. W latach 1940-1944 zbudowano dla potrzeb 40 najwyższych generałów i feldmarszałków, 1500 oficerów i żołnierzy Wehrmachtu około 250 obiektów w tym 30 schronów żelbetowych, które niezniszczone zachowały się do naszych czasów. Niemcy nie zdążyli wysadzić schronów, zostały one opuszczone bez walki przez wojska Wehrmachtu w styczniu 1945.

Dużą popularnością cieszy się również wieża widokowa (38 metrów wysokości), z której można podziwiać przepiękną panoramę jeziora Mamry i okolic.

Wyprawy

SZLAKIEM MAZURSKICH PAŁACÓW

Pałace w Sztynorcie, Dąbrówce Nowej, Mieduniszkach to tylko niektóre przykładowe destynacje, na Mazurach które warto zwiedzić, aby doświadczyć rozmachu i kunsztu architektonicznego. Podczas jednodniowej wycieczki poznacie uroki 6 mazurskich pałaców, historię ich właścicieli oraz specyfikę czasów w których były budowane.

wyprawy

SZLAKIEM MAZURSKICH LEGEND

Okolice Kut to magiczna kraina kryjąca za każdym zakrętem, nad każdym śródleśnym jeziorkiem i w każdej odosobnionej kniei piętno minionych zamierzchłych czasów, kiedy mazurami rządziły wyłącznie naturalne prawa prastarej puszczy, w której rozgrywała się odwieczna walka dobra ze złem. Ilość prastarych mazurskich legend związanych z okolicami Kut pozwala na organizację całodniowej wyprawy rowerowej szlakiem mazurskich legend, której uwieńczeniem jest ognisko w prastarym mazurskim klimacie.

Wyprawy

WĘGORZEWO

Węgorzewo jest oddalone od naszego Siedliska o 18 kilometrów. Jednodniowa wycieczka rowerowa do Węgorzewa w zupełności wystarcza, aby poznać jego najciekawsze zabytki, zakamarki i knajpki. Zabytkowy zamek krzyżacki, dworzec, kościół świętego Piotra i Pawła, Port Keja czy plaża miejska ze strzeżonym kąpieliskiem nad jeziorem Mamry, przy prawym brzegu wpływającej Mamr rzeki Węgorapy (tzw. wylocie), to tylko niektóre z atrakcji, których warto doświadczyć w Węgorzewie.

wyprawy

JEZIORO MAMRY

Jednodniowa wyprawa historyczna po drugim co do wielkości jeziorze w Polsce. Podczas wyprawy poznacie najciekawsze historie związane z jeziorem Mamry, poznacie zatopione przez lustro wody cmentarze, drogi i zatopione artefakty. Dla amatorów nurkowania mamy specjalne perełki – nieznane szerzej publiczności. Amatorów wędkarstwa zaprosimy na dedykowane wyprawy po Mamrach w poszukiwaniu metrowych szczupaków.

Wyprawy

PĘTLA WĘGORAPY

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę rowerową w przygraniczną strefę graniczącą z Obwodem Kaliningradzkim. Poznasz galindzki prastary gród w Grodzisku, grobowiec w Zakałczu, piramidę w Rapie, pałac w Mieduniszkach, unikatowe na skalę europejską zabudowania wsi Zabrost. To wszystko w trakcie 6 godzinnej wycieczki rowerowej kończącej się przy mazurskim kociołku w Siedlisku Kamienny Las.

wyprawy

PUSZCZA BORECKA

Obecnie w stadzie boreckim żyje około 80 osobników. Duża część dziko na terenie Puszczy. Od maja do września chętni mogą pojawić się w Wolisku, gdzie za opłatą możliwe jest podziwianie części stada w czasie porannego lub wieczornego karmienia. Trasę do Woliska warto połączyć z odwiedzeniem ruin wysadzonego mostu nad rzeką Sapina k/ Kruklanek i pozostałościami kwatery III Rzeszy H. Himmlera w lesie k/Pozezdrza. Daje to atrakcyjną trasę turystyczną, którą odbyć też można z przewodnikiem, co znacznie ułatwi dotarcie do proponowanych miejsc, a także przybliży ich historię i teraźniejszość.