Siedlisko Kuty Kamienny Las

WARSZTATY

Dla wszystkich naszych gości, których nie satysfakcjonuje dzikie lenistwo i poszukują nawet w okresie urlopowym pretekstu do rozwijania nowych zainteresowań i pasji, stworzyliśmy cykl kursów tematycznych, których ambicją jest rozbudzić zarówno wśród męskiej, jak i żeńskiej części naszych gości nowe pasje.

Kamienny Las 2014 (71)
WARSZTATY

Kurs Łuczniczy

Podczas całodniowego kursu łuczniczego poznasz podstawowe zasady posługiwania się zarówno łukiem tradycyjnym, jak również bloczkowym. Poznasz podstawowe zasady fizyki rządzące precyzyjnym posługiwaniem się łukiem. Nauczysz się oddawać precyzyjne strzały nawet na odległość 100 metrów. Pokazujemy naszym kursantom jak zarówno w warunkach naturalnych, jak również w warunkach idealnych unikać najczęściej popełnianych błędów. Nauczymy Cię dobierać wszystkie elementy strzał, jak również precyzyjnie regulować sprzęt łuczniczy. Na koniec przybliżymy również historię łowiectwa łuczniczego, jak również zasady wykonywania polowania z łukiem na terenie wybranych krajów Europy.

WARSZTATY

Kurs wabienia zwierząt

Sztuka wabienia zwierząt (łow. przyzywanie), to oddawanie przez myśliwego odgłosów zwierząt lub ptaków, które ma na celu sprowokowanie ich do odpowiedzi lub podejścia bliżej. Jest to dosyć skomplikowana czynność. Możliwości jest wiele: można zdać się na siebie i oddawać głosy własnymi ustami, można zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i tylko dmuchać. Można także rozsiewać zapachy czy rozkładać piankowe kaczki. Przedstawimy Państwu rodzaje wabików oraz zasady zachowania się myśliwych podczas polowania.

WARSZTATY

Kurs strzelecki

Strzelectwo jest piękną i ciekawą, ale mało popularną dziedziną sportu. Pod pojęciem strzelectwo kryje się ogół aktywności z użyciem broni palnej lub pneumatycznej w specjalnie do tego przystosowanych obiektach. W zależności od użytkowników można wyróżnić strzelectwo:
– bojowe (ochrona, wojsko i policja),
– myśliwskie (szkolenia łowców) oraz
– sportowe, będące najbardziej atrakcyjną formą dla wszystkich początkujących pasjonatów.

WARSZTATY

Kurs wędkarstwa muchowego

Rzeki i śródleśne jeziora okalające wieś Kuty są doskonałym miejscem dla amatorów wędkarstwa muchowego. Podczas trzydniowego kursu uczestnic poznają teorię i praktykę posługiwania się wędką muchową podejmując bardzo często skuteczne połowy takich gatunków ryb jak klenie, pstrągi i szczupaki. Wieczory spędzamy przy kominku i lampce wina przybliżając kursantom podstawowe techniki wykonywania sztucznych much.

WARSZTATY

Kurs wędkarstwa spinningowego

Trzydniowy kurs wędkarstwa spinningowego rozpoczynamy od części teoretycznej podczas której uczestnicy zapoznają się ze specyfiką sprzętu spinningowego, poznają techniki rzutów, rodzaje przynęt i zwyczaje poławianych gatunków ryb. Dwa dni kursu uczestnicy spędzają na Łowisku Specjalnym Upinek, trenując techniki rzutów, prowadzenie przynęty, wreszcie hol i podbieranie złowionych ryb. Wieczory poświęcamy na uzupełnianiu wiedzy teoretycznej.

WARSZTATY

Kurs wędkarstwa gruntowego

24 godzinna zasiadka na Łowisku Lisy lub na Łowisku Upinek, niewątpliwie dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń i pozwoli na poznanie podstawowych technik poławiania metodą gruntową, takich ryb jak karpie, leszcze, liny, amury, karasie i płocie.

WARSZTATY

Kurs wędkarstwa podlodowego

Okres od stycznia do kwietnia jest na mazurach doskonałym okresem na rozpoczęcie przygody z wędkarstwem pod lodowym. Na okolicznych łowiskach specjalnych udostępnionych naszym gościom podczas kilku dniowego kursu poznacie podstawowe techniki bezpiecznego i skutecznego połowu z lodu takich gatunków jak płocie, okonie, leszcze i szczupaki.

WARSZTATY

Kurs fotografii przyrodniczej

Wraz z naszymi przyjaciółmi, profesjonalnymi fotografikami przyrody organizujemy kilka razy w roku warsztaty fotografii przyrodniczej, podczas której przybliżamy uczestnikom techniczne i taktyczne warunki skutecznego przygotowania zasiadki, przygotowania i doboru sprzętu oraz w efekcie wykonania perfekcyjnego zdjęcia. Dla amatorów fotografii przyrodniczej polecamy również kurs wabienia zwierząt, które to umiejętności są nie ocenione podczas zasiadki.

WARSZTATY

Warsztaty kuchni mazurskiej

Dla Pań, ale również dla Panów polecamy warsztaty kuchni mazurskiej prowadzone przez mazurskie gospodynie, które zdradzają swoje liczne sekrety przyrządzania specjałów mazurskich jezior i kniei. Podczas warsztatów uczestnicy poznają ciekawe przepisy na przygotowanie mazurskiej ryby, dziczyzny, jak również przyrządzenia potraw wegańskich. 

Natomiast w naszej wędzarni nauczysz się podstaw wędzenia mazurskich ryb i wędlin. Poznasz tajniki związane z doborem drewna, przypraw, jak również technologiczne aspekty sztuki wędzenia. Latem uwędzimy razem świeżą sielawkę i węgorza, zimą zaś możemy wspólnie przygotować kiełbasę z dzika lub polędwicę z jelenia.

WARSZTATY

Kurs nurkowy

Okoliczne leśne jeziora są doskonałą destynacją dla tych wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem. Po wcześniejszej rezerwacji terminu przygotujemy dla Was instruktora oraz sprzęt.

WARSZTATY

Kurs latania na bojerach

W styczniu i lutym zapraszamy wszystkich amatorów zimowego szaleństwa na kurs latania na bojerach. W ciągu jednego dnia opanujesz sztukę bezpiecznego latania na bojerach po jeziorze Święcajty i Mamry. Po całodniowym szaleństwie po szlaku Wielkich Jezior zorganizujemy zimowemu ognisku z pochodniami, grzane wino i mazurską saunę. Poziom energii po takim dniu wjeżdża na 300%.