Siedlisko Kuty Kamienny Las

Atrakcje

Dla gości Siedliska Kuty oferujemy na wyłączność możliwość wędkowania z brzegu i z łodzi w łowisku specjalnym jeziora Upinek obfitującym w szczupaki (do 10kg), okonie (do 2 kg), liny (do 3 kg), karpie (do 10 kg) oraz leszcze (do 4 kg). Na łowisku obowiązuje w stosunku do gatunków ryb drapieżnych zasada „złów i wypuść” co w praktyce 

Our Services

Spływ kajakowy rzeką Sapiną

Rzeka Sapina wijąca się w niedalekiej odległości od wsi Kuty jest doskonałą destynacją dla wszystkich amatorów kajakarstwa, stanowiąc pierwszy i podstawowy punkt na kajakowej mapie okolic Kut.

Rzeka ma długość 36,8 km, szerokość do 20 m, głębokość do 1 m.

Our Services

Spływ kajakowy rzeką Węgorapą

Drugim obowiązkowym punktem dla amatorów kajakarstwa jest malownicza i dzika rzeka Węgorapa, której położenie i

trudna dostępność sprawiają, że rzadko staje się celem kajakarzy.

Wypływa z jeziora Mamry, przepływa przez Węgorzewo i po połączeniu z Instruczą tworzy Pregołę. W okolicach Węgorzewa rzeka rozwidla się na dwa ramiona: Kanał Młyński i Węgorapę, które łączą się po kilku kilometrach. Za Mieduniszkami rzeka przekracza granicę państwa i płynie w kierunku północnym do połączenia z Instruczą. Długość rzeki (uwzględniając jej naturalne koryto), wynosi 172 km, w tym 66 km znajduje się na terenie Polski (biorąc jako główny nurt kanał odcinający Wielką Pętlę Węgorapy – odpowiednio 139,9 km oraz 44 km), reszta na terenie obwodu kaliningradzkiego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99gorapa

Our Services

Spływ kajakowy rzeką Gołdapą

Kolejną, trzecią już destynacją kajakarską okolic Siedliska Kuty jest malownicza rzeka Gołdapa będąca prawy dopływem Węgorapy. Źródła rzeki znajdują się na północ od Olecka niedaleko wsi Monety. Ciek o nazwie “Borkowina” płynie na zachód, a następnie skręca na północ od miejscowości Rogówko. Odcinek rzeki od ujścia Pogorzelskiej Strugi do ujścia do jeziora Gołdap nazywa się Jarka. Z jeziora tego przyjmuje ona kierunek zachodni, a następnie południowy. Od miejscowości Nowa Boćwinka płynie w kierunku północno-zachodnim, aż do Węgorapy. Niedaleko miejscowości Banie Mazurskie Kanał Brożajcki łączy ją z Węgorapą.